Atrakcje i zabawy

Ośrodek Tropicana stara się być przyjazny dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom. Dużo wolnego czasu, którego naszym Gościom nie brakuje na urlopie, pragniemy zagospodarować w pożyteczny sposób. Jest to okres kiedy można i warto zadbać więcej o własne pociechy. Z satysfakcją proponujemy codziennie korzystanie z wielu urządzeń i udogodnień, które są dostępne na terenie ośrodka. Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Mamy dla nich kolorowy plac zabaw, który wyposażony jest w bezpieczne konstrukcje z drewna i tworzyw sztucznych. Są tam m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki i piaskownica.

Przy gorszej pogodzie dzieci mogą znaleźć zajęcie (pod opieką dorosłych osób) w przytulnej sali zabaw, w której znajdują się stoły do ping-ponga jak i piłkarzyki. Organizowane są animacje o różnej tematyce, podczas których dbamy o to, by dzieci dobrze się bawiły i uczyły przez zabawę. Podczas zajęć świetlicowych dzieci mogą tańczyć, śpiewać, rysować, współzawodniczyć w konkursach plastycznych i innych animacjach.

Specjalnie z myślą o dzieciach, przystosowaliśmy nasz ośrodek na przyjazdy naszych najmłodszych Gości, którzy mogą uczestniczyć we wszystkich zabawach bez dodatkowych opłat.

Animatorzy (lipiec - sierpień)

Iza - Obdarzona nieprzyzwoitym talentem tanecznym. Pełna energii pasji oraz zangażowania. Dla niej malowanie buziek, skręcanie balonów czy zabawa z chustą animacyjną nie mają tajemnic.

Ania - Dynamit energii, fanka sportowych zabaw, człowiek z ogromnym sercem i pasją do pracy z dziećmi. Jest niezwykle pomysłowa, cierpliwa i zawsze uśmiechnięta. Dzięki niej każda impreza jest niezapomniana.

Nasi Animatorzy są pełni pomysłów oraz zapału by zapewnić Państwu niezapomnianych wakacji. Urozmaicony program animacyjny  przygotowany jest dla całych rodzin.  Zachęcamy do wspólnej zabawy m.in. w:

 • Rodzinnych podchodach
 • Poszukiwaniach skarbu
 • Turniejach sportowych m.in. dart, siatkówka, piłka nożna
 • Grach i zabawach integracyjnych
 • Mini-disco
 • Zajęciach: tanecznych, fitness, stretching,  nordic walking.

                   

 

Klauni KULKI

Tworzą niepowtarzalne widowisko rozrywkowo-estradowe dla dzieci. Poprzez klaunowe gagi, interaktywną zabawę, deszcze baniek mydlanych z pewnością przyniosą wszystkim uśmiech i radość.

                   

 

 Cyrk HECA

Pojawia się tam gdzie potrzebny jest śmiech, rozrywka i dobra zabawa.

W programie możecie zobaczyć:

 • żonglerka różnymi przedmiotami
 • magia, iluzja dla młodszych i starszych
 • pokaz jazdy na monocyklu
 • gry, zabawy z udziałem widzów
 • tresura zwierząt (egzotyczne węże, pies pudel, gołębie)
 • akrobacje różnego rodzaju
 • ekwilibrystyka na wałkach
 • pokaz chodzenia na szczudłach
 • i wiele innych atrakcji

LASERMANIA- bezpieczny paintball

zabawa dzięki której możesz przenieść się w przyszłość i zmierzyć się ze swoimi przyjaciółmi w walce na laserowe karabiny. Niezapomniane przeżycia i gwarantowana świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

 

           Pasja, profesjonalizm oraz doświadczenie Animatorów sprawią, że nie da się o Nas zapomnieć !!!

 

 

 

SIANOŻĘTY

Sianożęty to mała miejscowość położona około 1 kilometra na zachód od Ustronia Morskiego. Początkowo była to mała wioska rybacka o której pierwsze wzmianki można znaleźć już w XIII wieku. W XIX wielu w osadzie zamieszkała część rybaków z Ustronia Morskiego i od tego czasu osada nazywana Kozią Górą (niem. Zigebberg) notuje swój rozwój.

Po wojnie miejscowość otrzymuje swoją obecną nazwę i powoli przekształca się z osady rolniczo-rybackiej w miejscowość nadmorską oferującą wypoczynek nad Bałtykiem. Swój prawdziwy rozkwit przeżywa w talach 70-tych ubiegłego wieku, gdzie na nowo zostają odkryte rekreacyjne i uzdrowiskowe walory Sianożęt.

Aktualnie miejscowość Sianożęty posiada zabudowę ciągnącą przez ok. 1500 m się wzdłuż brzegu morskiego. Atrakcją jest wybiegające ok. 100 m w morze molo, czysta woda oraz szeroka, piaszczysta plaża, połączona z nowym deptakiem i centrum miejscowości. Ponadto zaletami Sianożęt jest duża ilość zieleni oraz spokój, ze względu niewielką ilość dużych ośrodków organizujących masowy wypoczynek oraz małą ilość turystów jak również wyjątkowy mikroklimat z dużą zawartością jodu cenny przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

Wczasowicze i turyści cenią sobie możliwość organizacji atrakcyjnych wycieczek rowerowych i spacerów w tym również do odległego o ok. 10 km Kołobrzegu oraz innych pobliskich miejscowości.

Na szeroką, piaszczystą plażę w Sianożetach (bez klifu) prowadzą zejścia umożliwiające wjazd również wózkami dla dzieci oraz sprzętem rekreacyjnym.

 

Wybrane szlaki turystyczne gminy Ustronie Morskie

 

Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9, (oznakowany kolorem czerwonym).

Z ustronia Morskiego szkal prowadzi w dwóch kierunkach:

do Gąsek: 8 km (latarnia morska w Gąskach z 1878r. - 41 m).

do Kołobrzegu: 11km - promenadą nadmorską i plażą. Szlak prowadzi przez teren lotniska w Bagiczu, na którym odbywają się loty turystyczno - widokowe samolotem i motolotnią jak również skoki spadochronowe. Na lotnisku tym odbywają się również imprezy sportowo - rekreacyjne, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie (oznakowany kolorem zielonym) długość 23 km.

Przecina miejscowości: Kukinkę, Kukinię (bar rybny "Superfish" serwujący ryby przyrządzane na 120 sposobów), Rusowo (liczący ponad 600 lat kościółek p.w.M.B. Różańcowej - jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu), Gwizd, Wieniotowo, i prowadzi z powrotem do Ustronia Morskiego.

Uwaga: Aby zwiedzić kościółek należy udać się do leżącego nieopodal gospodarstwa (nr 13) w Rusowie po klucz. Gospodarz, na prośbę może również oprowadzić i opowiedzieć jego historię

Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce(oznakowany kolorem błękitnym) o długości 31 km.

Poprzez Las Kołobrzeski, zmierzamy w kierunku licznych bagien, oraz rosnącego tu najstarszego dębu w Polsce "Bolesława" (wiek ok. 800 lat) oraz rosnącego 2 km dalej dębu Warcisława" (wiek ok. 640 lat)

WYBRANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE OKOLIC SIANOŻĘT

BASTION wojskowy, Adres: ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu)

PAINTBALL - tel. 94 312 77 33 / 606 669 998

www.macomm.com.pl

FORT ADVENTURE - tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy i wiele innych. Ogniska, grille, imprezy okolicznościowe itp. Kołobrzeg, ul. Bałtycka 1.

MIASTECZKO DZIKI ZACHÓD - przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja. Konkursy dla każdego. Zieleniewo (za Kołobrzegiem)

SKOKI SPADOCHRONOWE (tandemowe)

Tel. 664 186 518, 664 186 518, www.pyrlandia-boogie.pl

i wiele innych...

 

ATRAKCJE DLA WĘDKARZY

Gmina Ustronie Morskie słynie z czystej wody i rzadkich gatunków ryb. Na terenie gminy Ustronie Morskie uchodzi do morza rzeka Czerwona, a u południowych granic płynie Parsęta. Prawdziwą atrakcją dla wędkarzy jest Bałtyk. Aby wędkować na wodach morskich (Bałtyk oraz krótkie odcinki ujściowe rzek) należy wykupić licencję w Kapitanacie Portu w Kołobrzegu. Na łowienie w rzekach również należy uzyskać odpowiednie zezwolenia (Parsęta - licencja na rzeki górskie, Rzeka Czerwona - Karta Polskiego Związku Wędkarskiego)

Najlepsze miejsca połowu to ujścia rzek, lecz dobre efekty przynosi również wędkowanie z mola w Ustroniu Morskim czy w Sianożętach. Praktycznie przez cały rok na terenie gminy Ustronie Morskie można łowić takie ryby jak troć, łosoś, lipień, pstrąg. Parsęta i Czerwona to rzeki do których wpływają na tarło trocie i łososie złowić w nich można również pstrąga i lipienia. Dla wędkarzy pragnących morskich połowów armatorzy kutrów rybackich i statków spacerowych w pobliskim Kołobrzegu i Ustroniu Morskim organizują wyprawy na dorsza.

Zarówno wytrawni wędkarze jak i początkujący amatorzy z pewnością znajdą dla siebie satysfakcjonujące łowisko.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.