Atrakcje i zabawy

Ośrodek Tropicana stara się być przyjazny dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom. Dużo wolnego czasu, którego naszym Gościom nie brakuje na urlopie, pragniemy zagospodarować w pożyteczny sposób. Jest to okres kiedy można i warto zadbać więcej o własne pociechy. Z satysfakcją proponujemy codziennie korzystanie z wielu urządzeń i udogodnień, które są dostępne na terenie ośrodka. Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Mamy dla nich kolorowy plac zabaw, który wyposażony jest w bezpieczne konstrukcje z drewna i tworzyw sztucznych. Są tam m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki i piaskownica.

Przy gorszej pogodzie dzieci mogą znaleźć zajęcie (pod opieką dorosłych osób) w przytulnej sali zabaw, w której znajdują się stoły do ping-ponga jak i piłkarzyki. Organizowane są animacje o różnej tematyce, podczas których dbamy o to, by dzieci dobrze się bawiły i uczyły przez zabawę. Podczas zajęć świetlicowych dzieci mogą tańczyć, śpiewać, rysować, współzawodniczyć w konkursach plastycznych i innych animacjach.

Specjalnie z myślą o dzieciach, przystosowaliśmy nasz ośrodek na przyjazdy naszych najmłodszych Gości, którzy mogą uczestniczyć we wszystkich zabawach bez dodatkowych opłat.

Animatorzy (lipiec - sierpień)

Nasi Animatorzy są pełni pomysłów oraz zapału by zapewnić Państwu niezapomnianych wakacji. Urozmaicony program animacyjny  przygotowany jest dla całych rodzin.  Zachęcamy do wspólnej zabawy m.in. w:

Rodzinnych podchodach

Poszukiwaniach skarbu

Turniejach sportowych m.in. dart, siatkówka, piłka nożna

Grach i zabawach integracyjnych

Mini-disco

Zajęciach: tanecznych, fitness, stretching,  nordic walking.

                   

 

Klauni KULKI

Tworzą niepowtarzalne widowisko rozrywkowo-estradowe dla dzieci. Poprzez klaunowe gagi, interaktywną zabawę, deszcze baniek mydlanych z pewnością przyniosą wszystkim uśmiech i radość.

                   

 

 Cyrk HECA

Pojawia się tam gdzie potrzebny jest śmiech, rozrywka i dobra zabawa.

W programie możecie zobaczyć:

żonglerka różnymi przedmiotami

magia, iluzja dla młodszych i starszych

pokaz jazdy na monocyklu

gry, zabawy z udziałem widzów

akrobacje różnego rodzaju

ekwilibrystyka na wałkach

pokaz chodzenia na szczudłach

i wiele innych atrakcji

LASERMANIA- bezpieczny paintball

zabawa dzięki której możesz przenieść się w przyszłość i zmierzyć się ze swoimi przyjaciółmi w walce na laserowe karabiny. Niezapomniane przeżycia i gwarantowana świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

 

           Pasja, profesjonalizm oraz doświadczenie Animatorów sprawią, że nie da się o Nas zapomnieć !!!

 

 

 

SIANOŻĘTY

Sianożęty to mała miejscowość położona około 1 kilometra na zachód od Ustronia Morskiego. Początkowo była to mała wioska rybacka o której pierwsze wzmianki można znaleźć już w XIII wieku. W XIX wielu w osadzie zamieszkała część rybaków z Ustronia Morskiego i od tego czasu osada nazywana Kozią Górą (niem. Zigebberg) notuje swój rozwój.

Po wojnie miejscowość otrzymuje swoją obecną nazwę i powoli przekształca się z osady rolniczo-rybackiej w miejscowość nadmorską oferującą wypoczynek nad Bałtykiem. Swój prawdziwy rozkwit przeżywa w talach 70-tych ubiegłego wieku, gdzie na nowo zostają odkryte rekreacyjne i uzdrowiskowe walory Sianożęt.

Aktualnie miejscowość Sianożęty posiada zabudowę ciągnącą przez ok. 1500 m się wzdłuż brzegu morskiego. Atrakcją jest wybiegające ok. 100 m w morze molo, czysta woda oraz szeroka, piaszczysta plaża, połączona z nowym deptakiem i centrum miejscowości. Ponadto zaletami Sianożęt jest duża ilość zieleni oraz spokój, ze względu niewielką ilość dużych ośrodków organizujących masowy wypoczynek oraz małą ilość turystów jak również wyjątkowy mikroklimat z dużą zawartością jodu cenny przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

Wczasowicze i turyści cenią sobie możliwość organizacji atrakcyjnych wycieczek rowerowych i spacerów w tym również do odległego o ok. 10 km Kołobrzegu oraz innych pobliskich miejscowości.

Na szeroką, piaszczystą plażę w Sianożetach (bez klifu) prowadzą zejścia umożliwiające wjazd również wózkami dla dzieci oraz sprzętem rekreacyjnym.

 

Wybrane szlaki turystyczne gminy Ustronie Morskie

 

Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9, (oznakowany kolorem czerwonym).

Z ustronia Morskiego szkal prowadzi w dwóch kierunkach:

do Gąsek: 8 km (latarnia morska w Gąskach z 1878r. - 41 m).

do Kołobrzegu: 11km - promenadą nadmorską i plażą. Szlak prowadzi przez teren lotniska w Bagiczu, na którym odbywają się loty turystyczno - widokowe samolotem i motolotnią jak również skoki spadochronowe. Na lotnisku tym odbywają się również imprezy sportowo - rekreacyjne, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie (oznakowany kolorem zielonym) długość 23 km.

Przecina miejscowości: Kukinkę, Kukinię (bar rybny "Superfish" serwujący ryby przyrządzane na 120 sposobów), Rusowo (liczący ponad 600 lat kościółek p.w.M.B. Różańcowej - jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu), Gwizd, Wieniotowo, i prowadzi z powrotem do Ustronia Morskiego.

Uwaga: Aby zwiedzić kościółek należy udać się do leżącego nieopodal gospodarstwa (nr 13) w Rusowie po klucz. Gospodarz, na prośbę może również oprowadzić i opowiedzieć jego historię

Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce(oznakowany kolorem błękitnym) o długości 31 km.

Poprzez Las Kołobrzeski, zmierzamy w kierunku licznych bagien, oraz rosnącego tu najstarszego dębu w Polsce "Bolesława" (wiek ok. 800 lat) oraz rosnącego 2 km dalej dębu Warcisława" (wiek ok. 640 lat)

WYBRANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE OKOLIC SIANOŻĘT

BASTION wojskowy, Adres: ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu)

PAINTBALL - tel. 94 312 77 33 / 606 669 998

www.macomm.com.pl

FORT ADVENTURE - tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy i wiele innych. Ogniska, grille, imprezy okolicznościowe itp. Kołobrzeg, ul. Bałtycka 1.

MIASTECZKO DZIKI ZACHÓD - przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja. Konkursy dla każdego. Zieleniewo (za Kołobrzegiem)

SKOKI SPADOCHRONOWE (tandemowe)

Tel. 664 186 518, 664 186 518, www.pyrlandia-boogie.pl

i wiele innych...

 

ATRAKCJE DLA WĘDKARZY

Gmina Ustronie Morskie słynie z czystej wody i rzadkich gatunków ryb. Na terenie gminy Ustronie Morskie uchodzi do morza rzeka Czerwona, a u południowych granic płynie Parsęta. Prawdziwą atrakcją dla wędkarzy jest Bałtyk. Aby wędkować na wodach morskich (Bałtyk oraz krótkie odcinki ujściowe rzek) należy wykupić licencję w Kapitanacie Portu w Kołobrzegu. Na łowienie w rzekach również należy uzyskać odpowiednie zezwolenia (Parsęta - licencja na rzeki górskie, Rzeka Czerwona - Karta Polskiego Związku Wędkarskiego)

Najlepsze miejsca połowu to ujścia rzek, lecz dobre efekty przynosi również wędkowanie z mola w Ustroniu Morskim czy w Sianożętach. Praktycznie przez cały rok na terenie gminy Ustronie Morskie można łowić takie ryby jak troć, łosoś, lipień, pstrąg. Parsęta i Czerwona to rzeki do których wpływają na tarło trocie i łososie złowić w nich można również pstrąga i lipienia. Dla wędkarzy pragnących morskich połowów armatorzy kutrów rybackich i statków spacerowych w pobliskim Kołobrzegu i Ustroniu Morskim organizują wyprawy na dorsza.

Zarówno wytrawni wędkarze jak i początkujący amatorzy z pewnością znajdą dla siebie satysfakcjonujące łowisko.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.